Російський академічний театр драми Башкортостану

248

Пам’ятки в Російський академічний театр драми Башкортостану, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Російський академічний театр драми Башкортостану, екскурсовод, замовити екскурсію,

У 1861 році в Уфі зводиться перша будівля театру, яке розташовувалося в центрі міста і була оточена невеликим садком, який називали «Софьиным садом». Будівля була дерев’яною і мала зал, розрахований на 400 місць. Прийнято вважати саме цю дату роком заснування Республіканського російського драматичного театру.

У 1875 році почалося будівництво нової будівлі, кошти на яке були зібрані городянами. У сезон 1890-1891 років тут виступала оперна трупа Семенова-Самарського, у складі якої співаком був ще зовсім юний Федір Шаляпін. На жаль, незабаром будівлю було знищено пожежею, а буквально на наступний рік згоріло і попередня будівля. Через кілька років на кошти відомого благодійника, купця Видинеева, зводиться нова будівля, яка простояла більше ста років і було знесено лише в 1991 році. Зараз театр розташований у приміщенні, що спеціально для нього було побудовано у 1982 році.

Російський академічний театр драми є постійним учасником російських і міжнародних театральних фестивалів і гастролює по Росії і за кордоном.