Саласпілс

767

Пам’ятки в Саласпілс, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Саласпілс, екскурсовод, замовити екскурсію,

Саласпілс – місто, що знаходиться на території Латвії, на відстані 18 кілометрів на південно-східній стороні від столиці. Саласпілс розкинувся на східній частині берега річки Даугави. Статус міста був отриманий в 1993 році.

Саласпілс відноситься до числа найстаріших міст Латвійської республіки. Завдяки археологічно розкопкам стало відомо, що населення цього регіону було здійснено близько тисячі років тому. Спочатку тут були поселені балтійські та ливские племена. Відомо, що перший єпископ Риги Мейнхард побудував в 1186 році на острові замок Кирхольм Мартиньсала.

На протязі всього існування міста Саласпілс тут постійно відбувалися бойові дії. Особливо чорною сторінкою в історії Саласпилса вважається період 1941-1944 р. Поблизу містечка був створений концентраційний табір «Куртенгоф», на місці відкрили меморіальний ансамбль. В середині ХХ століття Саласпілс став центром виробництва наукових досліджень та електричної енергії.

Відомо, що в місті розташований храм «Всіх скорботних Радість», а також відбувається будівництво православної церкви, яка буде носити ім’я великомученика Георгія Побідоносця.

Місто має унікальну історію, що і приваблює численних туристів.