Спасо-Онуфрієв скит

427

Пам’ятки в Спасо-Онуфрієв скит, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Спасо-Онуфрієв скит, екскурсовод, замовити екскурсію,

Спасо-Онуфрієв скит був заснований в 1471 році. Раніше його називали Найменшим Спасо-Різдвяним монастирем або Онуфрієва пустель на честь преподобного Онуфия, який і заснував його в XV столітті. Сьогодні він є архітектурною пам’яткою XVI століття.

У монастирі служать близько 15 ченців. Храм огороджений огорожею з колод, на території розташовані будинок ігумена, клуню, комору, корівники та інші господарські будівлі. За парканом розташовані сади і городи.

При храмі працювали дві церкви: Спасо – Різдвяна і Трапезна. Триповерхова трапезна в монастирі побудована з каменю і служила храмом, і їдальні, і житлом.

У 1581 році монастир зруйнували, а чернець вбили війська короля Баторія. Лише в 1675 році обитель відроджується. А в 1710 році святиня знову спустошена шведами. У 1730 році імператриця Анна Іоанівна віддає наказ про відновлення. У 1764 монастир скасували, відкрили прихід, який назвали Найменшим цвинтарем. У 2000 році руїни храму були передані Псково-Печорскому монастирю для відновлення.