St. Etienne du Mont

502

Пам’ятки в St. Etienne du Mont, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в St. Etienne du Mont, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 10 830

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Церква, назва якої перекладається як «Святий Стефан на Горі», розташована в Парижі на пагорбі Святої Женев’єви. До 1222 році прилеглі квартали були перенаселені, і абатство Святої Женев’єви більше не могло вмістити всіх парафіян. Тоді й було вирішено побудувати неподалік окрему парафіяльну церкву, якою і став храм апостола Стефана. Вже в 1328 році він був перебудований, але все одно не міг вмістити всіх охочих. І в 1492 році на горі святої Женев’єви почалося будівництво, завершилося тільки до початку XVII століття.

Церква Святого Стефана входить в число найбільш цікавих з архітектурної точки зору пам’яток. Завдяки тому, що храм будувався майже півтора століття, в його зовнішньому і внутрішньому вигляді перемішалися елементи відразу декількох стилів — ви знайдете і готику, і ренесанс, і бароко. Прекрасний фасад, поєднує в трьох поставлених одна на одну фронтонах готичні прийоми і елементи Ренесансу. Це дивовижне явище, адже незважаючи на виняткову своєрідність кожної деталі, в комплексі вони справляють цільне враження.

Інтер’єр храму нітрохи не поступається фасаду в оригінальності — в ньому збереглися розкішні вітражі XVI-XVII століть. Але справжньою перлиною інтер’єру є чудово виконаний амвон (поперечна галерея, що відокремлює хори і неф). Серед святинь церкві особливої уваги заслуговує раку з мощами святої Женев’єви, в 451 році врятувала місто від навали гунів. Традиційно реліквії святої Женев’єви особливо шанувалися у Франції, як своєрідний оберіг у роки випробувань.