Сухумський Кафедральний собор Благовіщення Пресвятої Богородиці

310

Пам’ятки в Сухумський Кафедральний собор Благовіщення Пресвятої Богородиці, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Сухумський Кафедральний собор Благовіщення Пресвятої Богородиці, екскурсовод, замовити екскурсію,

Сухумський Кафедральний собор Благовіщення Пресвятої Богородиці знаходиться на вулиці Абазинской, розташованої в центральній частині Сухумі. Храм був побудований в 1909 – 1915 роках місцевої грецької православної громадою, спеціально зібрала кошти на його зведення.

За час свого існування собор пережив декілька реконструкцій, найбільш значні з яких були проведені у 1980-му і 2010 році. Під час останнього оновлення було проведено встановлення позолоченого купола, створеного одним з челябінських підприємств за спеціальним замовленням.

В даний час собор переданий Урядом Республіки Абхазької православної церкви і є її головним храмом. Архітектура собору являє собою яскравий зразок неовизантийского стилю, поширеного у сучасній Греції. Білокам’яний храм з позолоченим куполом є одним з головних прикрас міста і одним з його найважливіших духовних центрів.