Свято-Олексіївська церква

437

Пам’ятки в Свято-Олексіївська церква, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Свято-Олексіївська церква, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 185

Серед зелені дерев навесні і влітку, серед сірого одноцветья китайських будинків восени і взимку яскравим оранжево-червоним плямою радує око Свято-Олексіївський храм в Харбіні.

Спочатку храм був побудований в селищі Олексіївка з вікових модрин військового храму, залишеного свого часу російськими військами. У 1912 році його перенесли в Модягоу (район Харбіна). Кількість росіян в Китаї після жовтневої революції значно зросла, сюди прибували емігранти з усіх куточків Росії, число прихожан побільшало. У 1930 р. на їх кошти за проектом архітектора Ю. Смирнова була закладена нова кам’яна церква, а в 1935 році вже відбулося відкриття храму.

Будівля церкви виділявся серед навколишньої забудови своєю висотою і незвичним силуетом, архітектурно-художньо воно вирішено в традиційному російською стилі. Храмовий комплекс складається з дзвіниці, трапезної та храму з апсидою. З північної і південної сторін до храму і дзвіниці симетрично примикають низькі прибудови. Струнку дзвіницю прикрашають виступаючі карнизи, вікна окреслені наличниками, а їх верхня частина увінчана кам’яними кокошниками. Всі деталі фасадів білі, вони контрастують з кольором стін з червоної цегли.

У 1960-х, у часи «культурної революції», служіння в церкві було припинено, а церква зайняли під продовольчий склад. Нині колишній православний храм служить католикам.