Свято-Покровський Кафедральний собор

281

Пам’ятки у Свято-Покровський Кафедральний собор, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Свято-Покровський Кафедральний собор, екскурсовод, замовити екскурсію,

В Білорусії, в старому і красивому місті Городно знаходиться дивовижний пам’ятник релігійної архітектури XX століття – Свято-Покровський кафедральний собор. Він знаходиться в старій частині міста, а вона в 1988 році була оголошена пам’ятником містобудування та архітектури і охороняється державою.

Насправді, Свято-Покровський це не тільки релігійна споруда, але і меморіальне. Він був побудований в 1904 році в пам’ять військових загинули в російсько-японській війні. Собор являє собою пам’ятник архітектури неоросійського стилю, він прикрашений красивими куполами і тонкими ліпними прикрасами. Головний фасад будівлі вінчається дзвіницею з маківкою, вона виконана в формі восьмигранного шатра і висота її становить близько 10 метрів.

Сьогодні Свято-Покровський кафедральний собор є чинною православною церквою. У храмі є кілька особливо шанованих святинь: ікона «Казанської Богоматері», мощі мученика-дитини Гавриїла Заблудовского, а також ікони ХІХ століття.