Танки-памятки Борець за свободу товариш Ленін і Т-34

433

Пам’ятки в Танки-пам’ятники "Борець за свободу товариш Ленін" і "Т-34", фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Танки-пам’ятники "Борець за свободу товариш Ленін" і "Т-34", екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Танки пам’ятники “Борець за свободу товариш Ленін” і “Т-34” встановлено у Нижньому Новгороді близько Північній прохідної заводу «Червоне Сормово».

Спочатку, танк “Борець за свободу товариш Ленін”, за документами називався “тип Рено-російська”, але було вирішено перейменувати його. Він був випущений на Нижнегородском заводі “Червоне Сомово”. 31 серпня 1920 року був проведений мітинг на честь випуску першої моделі танка “Борець за свободу товариш Ленін”.

У 1941 році керівництву вищезазначеного заводу надійшов наказ в самі короткі терміни переобладнати завод і почати виробництво танків Т-34. Завод не справлявся, його директору надходили погрози з вимогою танків, співробітники думали, що якщо вони не впораються, то все керівництво візьмуть під арешт. Але цього не сталося і в 1943 році завод і 260 співробітників були нагороджені орденами. На заводі працювали і люди похилого віку, і жінки, і діти, в жахливих умовах.
На постаменті стоїть танк Т-34 №422, випущений на заводі “Червоне Сомово”. Саме цей танк одним з перших увійшов в Берлін.