Церква Різдва Іоанна Предтечі на Волзі

352

Пам’ятки в Церква Різдва Іоанна Предтечі "на Волзі", фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Церква Різдва Іоанна Предтечі "на Волзі", екскурсовод, замовити екскурсію,

Церква Різдва Іоанна Предтечі “на Волзі” – це діюча православна церква в місті Углич, яка була побудована ще в 1689-1690 роках місцевим багатим купцем Никифором Чеполосовым за особисті кошти, в пам’ять про вбитого сина-немовля. На сьогоднішній день, церква не тільки виконує головну свою функцію освіти, але і є одним з найкрасивіших пам’яток архітектури Углича. Церква розташована біля Воскресенського монастиря, на вулиці Спаській.

Церква Різдва Іоанна Предтечі, завдяки невідомим авторам, вийшла дуже стрункою, ошатною, вишуканою. Шатрова дзвіниця, витончене ганок, трапезна, витягнутий вгору центральний п’ятиглавий куб храму, невеликі одноголові приділи з півночі і півдня, декоровані візерунками, роблять церква дійсно унікальною спорудою міста. В 1960 роки реставраторами було виявлено нішу, де поховали Ваню Чеполосова – сина купця.

Довгий час архітектурні ідеї ганку, яке відреставрували в XIX столітті, були для всіх загадкою. Навіть відомий художник Н.До. Реріх був так захоплений загадковим виглядом ганку, що зобразив його у відомій картині «Углич». Але після тривалих досліджень з’ясувалося, що ганок відноситься до рідкісного архітектурному типу «уступчатых». На сьогоднішній день церква привертає увагу багатьох туристів, адже золотистого забарвлення зовнішніх стін, яка сяє навіть у темряві, важко не помітити.