Церква Сурб-Хач

467

Пам’ятки в Церкву Сурб-Хач, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Церкву Сурб-Хач, екскурсовод, замовити екскурсію,

Церква Сурб-Хач, що в перекладі означає Святий хрест, сьогодні є пам’ятником архітектури федерального значення. Це найстарше будівля в місті Ростові-на-Дону.

Споруджений храм був в кінці XVIII століття. Основними будівлями в той час були церква, дзвіниця і архієрейський будинок, в якому жив настоятель церкви, розміщувалася школа, бібліотека і друкарня. Стіни храму були прикрашені хачакарами, які привезли з Криму. Вони вносили жвавість і свято в оздоблення фасаду. До сьогоднішнього дня збереглося тільки будівля церкви.

У 1972 році тут був заснований музей російсько-вірменської дружби. На експозиціях музею можна побачити старовинний хачкар, привезений з Криму, книги, які друкувалися в церковній друкарні. Метою музею є показати і відобразити історію відносин вірмен на донський землі з місцевим населенням. З 2000 року храм повернули вірменській громаді для проведення богослужіння.

Сьогодні храм з прилеглою територією оточений огорожею, а навколо нього підносяться міські висотки. Сам він стоїть біля балки Темерник куди ведуть кам’яні сходи. З східної боку пагорба, вершину якого вінчає церкву Сурб-Хач, б’є святе джерело. Біля нього влаштовані купальня, зона відпочинку.