Церква Св. Миколи

270

Цікаві Церква Св. Миколая, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Церкву Св. Миколая, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 1 068

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Церква Святого Миколи або Церква Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця — найстаріша, з збережених в Литві православних церков.Церква була побудована в XIV столітті німецькою громадою і знаходиться на вулиці Диджиойи у Вільнюсі.Церква побудована в стилі цегляної готики, а інтер’єр церкви був кілька разів повністю вдосконалений.

Церква названа на честь святителя Миколая, архієпископа Мирлікійського. У 1740 році після пожежі церква була сильно зруйнована і незабаром була відновлена в стилі бароко. У 1860 році за ініціативою генерал-губернатор Вільнюса Михайла Муравйова, церква була перебудована в «російсько-візантійському стилі». Зліва від входу була прибудована Михайлівська каплиця Архангела, в ознаменування перемоги над польським повстанням. По боках входу в каплицю, на стінах розташовані мармурові меморіальні таблиці, на яких написана коротка історія церкви. Всередині каплиці мозаїка зображує архистратига Михаїла, на стінах — ікони в кіотах з різьбленого дуба. На стіні головного фасаду над входом вміщено зображення Миколая Чудотворця.

Церковна дзвіниця в стилі бароко була добудована в XVII столітті. На стіні дзвіниці — зображення святого благовірного князя Олександра Невського.