Велика алея

508

Пам’ятки в Велика алея, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Велика алея, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 25 993

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Алея з’явилася в середині XVIII століття. Її протяжність-понад 700 кілометрів. До 1909 року носила однойменну назву з островом. Зміна назви сталася з забудовою набережних на узбережжі Невки. Тоді і відбулося розмежування на Велику і Малу.

У старовинні часи алея представляла з себе широку вулицю, забудовану дорогими маєтками. Вздовж будинків були посаджені дерева. Ось власне чому, ця територія була названа алеєю. Деякі дачі збереглися і до наших днів. Наприклад, власником будинку №20 був відомий електротехнік Ф. В. Доліво-Добровольський. Від його дачі залишився лише службовий корпус.

В історії є факти, що до нього в гості часто приїжджав поет і письменник А. С. Пушкін. Ще один особняк під номером 12 займав художник Я. Я. Бельзен. Кілька будинків у 1903 році на Великий Алеї були відведені під Петербурзькі сільськогосподарські курси. Зараз на їх місці розміщено Морехідне училище.