Волоколамський кремль

467

Пам’ятки в Волоколамський кремль, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Волоколамський кремль, екскурсовод, замовити екскурсію,

Історично склалося так, що особливу гордість стародавніх російських міст становить їх центральна частина, іменована Кремлем. Волоколамський Кремль – це прекрасний зразок російської архітектури, чия історія відображає, як у дзеркалі, історію всієї держави.

Архітектурний ансамбль Волоколамського Кремля включає білокам’яний Воскресенський собор XV століття (один з найдавніших соборів Підмосков’я), Нікольський собор XIX століття, дзвіницю XVIII століття, архітектурну огорожу з башточками XIX – початку XX століть.Собор Воскресіння Христового у Волоколамському кремлі був побудований в XV столітті за указом питомої Волоцького князя Бориса Васильовича. Собор вважається одним з кращих архітектурний споруд XV століття. Однокупольний храм, прикрашений теракотовим фризом, відрізняють вишукані пропорції. У його інтер’єрі, на одному зі стовпів, зберігся фрагмент розпису кінця XV століття.

Нікольський собор був побудований між 1853 і 1862 роками і присвячувався пам’яті загиблих у Кримській війні. У його декорі застосований улюблений прийом псевдоруського стилю – поєднання червоної цегли з білими прикрасами. Соборний комплекс в 1880-х рр. був обнесений цегляною огорожею з кутовими та надбрамними вежами, замкнувши всі історичне простір в єдину композицію.

Зараз в Нікольському храмі розміщуються фонди Волоколамського історико-архітектурного музею з багатою колекцією старовинної зброї, старовинних монет, культових предметів і повною реконструкцією старої селянської хати.