Залізничний вокзал Смоленська

171

Пам’ятки в Залізничний вокзал Смоленська, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Залізничний вокзал Смоленська, екскурсовод, замовити екскурсію,

Сучасний Смоленськ є найбільшим в області залізничним вузлом. Він пов’язаний прямим залізничним сполученням з обома російськими столицями, а також з Ригою, Мінськом, Воронежем, Варшавою, Берліном і багатьма іншими містами. Прибули до Смоленська по залізниці варто не поспішати бігти в місто, а почати знайомство з містом з огляду будівлі вокзалу.

Перша залізниця пролягла через Смоленськ у 1868 році — вона з’єднувала Ригу і Орел. Через два року відкрився рух на напрямку Москва-Смоленськ, а ще через рік залізницю продовжили до Бреста. До кінця XIX століття залізничне сполучення з’єднало Смоленськ з Мічурінському. Перша будівля вокзалу, побудована в кінці XIX століття, до наших днів не збереглося — влітку 1941 року в результаті нальоту фашистської авіації воно було зруйноване. Будівля, яке постає гостям міста зараз, було побудовано в 1949-1951 роках за проектом архітекторів С. Б. Мезенцева і М. А. Шпотова. Воно являє собою прекрасний зразок так званого сталінського ампіру — красиве, велична будівля з багатим набором декоративних елементів.

У 2005 році, коли відзначали 60-річчя визволення Смоленщини від окупації, а також 1140-річчя з моменту заснування міста, була проведена реставрація будівлі вокзалу. Після реконструкції він став ще більш пишному вигляді — в оформленні були враховані кращі архітектурні традиції російського класицизму, а сама будівля була покращений для зручності обслуговування пасажирів.