Зелена мечеть

739

Пам’ятки в Зелена мечеть, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Зелена мечеть, екскурсовод, замовити екскурсію,

Зелена мечеть, яка розташована в східній частині міста Бурса, є найбільш багато декорованою мечеттю міста. Це комплексна споруда, до складу якого входять усипальниця, медресе-духовна семінарія для юних мусульман і богадільня.

Зелена мечеть була побудована в 1421 році, при цьому розкіш зовнішньої і внутрішньої обробки храму вражає. так як фасад і головний вхід у храм зроблені з білого мармуру, прикрашеного витонченою різьбою. Перед тим, як потрапити в головний зал, відвідувачі потрапляють в приміщення з розкішним басейном, посеред якої височіє фонтан з мармуру. Вважається, що обмивання перед молитвою допомагає налагодити зв’язок з Аллахом, однак перед тим, як оголюватися і одягати гумову шапочку для купання, краще все ж заручитися дозволом співробітників храму,просто щоб уникнути непорозумінь.

Стіни всередині мечеті викладені зеленою дорогою плиткою, звідси і назва храму, а різнокольорові віконні вітражі і мармурові колони доповнюють пишність всього цього архітектурного ансамблю. Мінарети по обидва боки мечеті є більш пізніми прибудовами, спорудженими після реконструкції храму.